Nechte se hýčkat lávovými kameny

Lávové kameny jsou mechanicky vybroušená lávová vyvřelina, která vyniká schopností poměrně rychle absorbovat teplo a pak jej dlouhou dobu předávat svému okolí. V současné době je to velmi oblíbená terapeutická pomůcka vhodná pro masáže, ale i pro každého, kdo hledá vhodný antistresový prostředek do domácnosti.

lávové kameny v masérském salónu

Kameny se nahřívají na teplotu, která o pouhých devatenáct stupňů Celsia převyšuje teplotu lidského těla, bylo prokázáno, že teplota 40 – 55 stupňů Celsia má optimální vliv na rozproudění energetických tělesných meridiánů, které putují v mnoha drahách napříč lidským organismem. Příliš vysoká teplota by vedla spíše k šoku a k vyplavení stresových hormonů adrenalinu a kortizolu, příliš nízká teplota by zas nebyla dostatečně účinná.

lávové kameny na zádech

Jak se procedura praktikuje

Páteř a lopatky – nejčastěji se lávové kameny pokládají na oblast zad, konkrétně na páteřní obratle nebo těsně vedle nich a současně s tím na ramenní lopatky. Lopatky a páteř jsou důležitými energetickými centry, kudy prochází tzv. centrální čakry, jinými slovy energetické dráhy, zásobující organismus na hmotné úrovni energií. Teplo z lávových kamenů příznivě působí na různé energetické blokády, rozrušují je a navozují přirozený stav věci, jaký by měl v lidském těle být. Mimochodem, přikládání zahřátých lávových kamenů je lidstvu známo již déle, než pět tisíc let.

lávové kameny v terénu

Chodidla – dalším vhodným místem pro aplikaci této terapie jsou chodidla. Tam se kameny pokládají na místa, která by měla energeticky působit na různé části těla a jednotlivé orgány. Je to jakási obdoba reflexní terapie, kdy se nepůsobí na plosku nohy tlakem, ale teplem, přičemž tato metoda je stejně účinná, a mnohdy i účinnější. Důležité je pouze znát, kde se nachází na chodidlech jednotlivé orgánové body.

Dlaně a prsty rukou – zatímco chodidla a záda jsou místa, kde vám přikládání kamenů bude provádět někdo jiný, lávové kameny si můžete pokládat sami na dlaně rukou a vkládat je mezi prsty. Prsty a dlaně jsou rovněž velmi citlivé energetické rezervoáry, s jejichž pomocí lze účinně působit na jednotlivé části lidského organismu.