Chemie do bazénu

Léto patří k období, kdy se mnoho lidí vydává na koupaliště a snaží se v horkých dnech svlažit vodou. Tyto dny je nejlepší přečkat někde u vody, nebo u bazénu na zahradě. V případě, že máte bazén, tak určitě víte, že je potřeba se o něho starat. Musíte neustále dopouštět vodu, vybírat drobný hmyz, co se do bazénu dostane a také ošetřovat vodu. Právě kvalita vody je u bazénu důležitá a mělo by se dbát na to, aby byla co nejlepší. Nejčastějším ošetřením jsou tablety do bazénu, které jsou základem pro každý bazén a neměly vy v žádném bazéně chybět.

Tablety do bazénu

Tablety do bazénu obsahují účinné látky a jsou nejlepší možnou volbou pro ošetření vody. Tyto tablety jsou lisované a jsou v miniaturním stavu, aby se vlezly do plováku. Díky tabletám se nemusíte bát, že by byla Vaše voda v bazéně špatná. Samozřejmostí je, že tablety nejsou jedinou věcí, která se u bazénu používá, musíme také myslet na filtraci a čištění vody. To můžete provádět buď síťkou na hmyz, kdy sesbíráte malé nečistoty na hladině bazénu, nebo můžete zvolit vysavač do bazénu. Ten je buď ruční, nebi automatický a je jen na Vás, jaký je potřeba na Vaši velikost bazénu. Pokud však máte klasický kruhový bazén, tak Vám bude dostatečně stačit vysavač ruční. Bát se nemusíte ani vysoké ceny, vysavače jsou levné a velmi účinné.

Tablety do bazénu

Jestliže je Váš bazén přes léto studený a nevíte, jak docílit větší teploty, tak zvolte solární plachtu, díky které se bazén ohřeje e rychleji. Plachty se prodávají v mnoha podobách a můžete si zvolit jejich velikost a tvar. Zaručeně oceníte i fakt, že díky plachtě Vám nebude padat do bazénu zbytečný bordel ze stromů.

Nenechte Váš bazén na zahradě osudu a vždy pravidelně doplňujte tablety do bazénu a pečlivě se o něho starejte. Díky Vaší péči bude vždy voda ošetřená a v bazéně nebudou zbytečné nečistoty a vodní kal.