Člověk dělající IT a jeho rodina

Lidé si mohou myslet, že ti, kteří dělají IT, jistě nebudou mít žádnou rodinu, protože mají pocit, že se s takovým člověkem nedá na věcech příliš domluvit a řešit s nimi něco rozhodně není snadné.

Věřte ale, že i tito lidé mají rodinu a klidně i děti. Podařilo se jim najít někoho, kdo jim rozumí a to i přesto, že jiní lidé mohou mít pocit, že ten, který dělá IT je zvláštní a příliš nemluví. To, že takový člověk moc nemluví, je dáno tím, že kolikrát přemýšlí nad problémem, se kterým se například potýkáte a až jakmile přijde na to, co by mohlo být problém, začne mluvit.

Pokud se při hovoru s takovým člověkem setkáte s odmlčením i ve chvíli, kdy se chcete domluvit na tom, kdy můžete k danému člověku zavézt váš počítač, také to je tím, že daný člověk přemýšlí nad tím, kdy bude doma, abyste jej zastihli a abyste mu ještě jednou mohli popsat daný problém. Určitě by se to dalo udělat tak, že by váš počítač přebrala žena daného technika, ale ona by nebyla schopna popsat daný problém tak, jako vy.

počítač na stole

Je pravdou, že dnes není snadné najít někoho, kdo by vám rozuměl a kdo by respektoval jak vás, tak i vaši práci. Každý ale může někoho takového najít, pokud se nebudete bát dát některým věcem šanci. I ten, kdo dělá IT, může být šťastně ženatý a může mít děti. Ač tomu nebudou chtít někteří věřit, je to opravdu tak.

otevřený počítač

Každý má nárok na to, aby byl šťastný a měl rodinu, kterou bude milovat a která bude milovat daného člověka. To, že může některým něco takového připadat zvláštní, je problém daných lidí a nikoho jiného. I ten, kdo dělá zcela jiné povolání, které je například velice náročné a to na čas, má nárok na to, aby měl rodinu, kterou bude milovat. Rozhodně bychom neměli nikdy nikoho odsuzovat a to tak, jako daný člověk neodsuzuje nás. Pro některé může být něco takového složité, ale opravdu to není tak složité, jak se může zdát.