Je upravený chlor škodlivý?

Velice sporná otázka může být odpovězena krátce a stručně. Ne, pokud je používán s rozumem. Je jasné, že pokud to někomu nasypete do krupice, nedopadne to nejlépe. Ale když je použit správným způsobem, stane se pomocníkem.

Původně je chlor toxický plyn, který se používal ve válce jako zbraň. Ten, který používáme my do bazénu je něco drobátko jiného. Ten je chemicky upravovaný a je účinný proti téměř všem bakteriím, virům a amébám. Takže jeho přítomnost ve vodě by měla být povinností.

chemický vzorec

Bohužel se však mohou vyskytnou negativní reakce na něj. Ne, nebojte se, nikdo umírat nebude, tato reakce se většinou projeví pouhým zarudnutím pokožky, nebo ztíženým dýcháním. To vše se dá lehce překonat a nehrozí žádné vážné nebezpečí. Přesto se však takovým lidem nedoporučuje koupání na veřejných koupalištích, kde se chlor používat musí a snad je dokonce na to i zákon.

Nás však nezajímají veřejná koupaliště, my máme svůj bazén u domu. A vodu v něm chceme čistou, jenže právě v naší rodině máme na chlor alergii. Co s tím?

Není to zase nic tak složitého, protože existuje takzvaná bezchlorová chemie a ta nám vytrhne trn z paty. Je to řešení jednoduché a poměrně laciné. A práci udělá naprosto stejnou, totiž tu že zahubí nevítané neviditelné potvůrky a také způsobí to, že se sem už nebudou vracet. Je to vlastně i preventivní ochrana, kterou dnes využívá každý, kdo není s chlorem kamarád.

velký bazén

Pravděpodobně nyní položíte otázku, kde se dá něco takového sehnat. Budete muset do zahraničí, nebo snad na druhou půlku zeměkoule? Ne, nemusíte. A vy, co máte to štěstí, že čtete tento článeček nemusíte vůbec nikam. Vy nemusíte dokonce ani opustit nynější pozici a je jedno zda sedíte nebo ležíte. Vám totiž stačí kliknout na jinak barevný text výše a ocitnete se na webu, kde vám prodají tuto bezchlorovou chemii v jakém množství budete potřebovat.