Pozitivní účinky při užívání kolagenu

S přibývajícím věkem klesá přirozená produkce kolagenu. A co to pro tělo znamená? Že ubývá přírodní pojivo, kterým kolagen je. Kolagen se vyskytuje v celém těle a při jeho nedostatku se tak změny projeví v mnoha oblastech. Kolagen je například ve vlasech, nehtech, zubech, pleti, ale i v pohybovém aparátu, tedy v kostech, šlachách, svalech a kloubech.

Když se sníží jeho produkce, tak dochází právě k bolestem pohybového aparátu, ztuhlostí kloubů a jejich typickým praskáním. Dále dochází ke vzniku vrásek. Lámání vlasů a jejich zhoršenou kvalitou a stejně tak nehtů i zubech.

Samozřejmě je důležité nejenom s přibývajícím věkem myslet na zdravý životní styl. A tím na dostatečný pohyb a hlavně na kvalitní a vyváženou stravu. Ale je možné podpořit tělo i kvalitními doplňky. Je tak možné užívat kvalitní kolagen. A tím zlepšit kvalitu celého těla. Při pravidelném užívání kvalitního kolagenu uvidíte účinky ve všech výše zmíněných oblastech.

užívání kolagenu

Kolagen účinky se projeví jak na pohybovém aparátu, tak také na kůži, vlasech, nehtech i zubech. Pleť bude elastičtější, zdravější, zjemní se vrásky a nebudou vznikat tolik nové hluboké vrásky, kolagen také pomáhá bojovat s celulitidou. Vlasy, nehty i zuby budou zdravější, nebudou se lámat, budou pevnější. Vlasy i nehty budou rychleji růst. Také se zmírní bolest zad i kloubů. Proto i pokud hodně sportujete a zatěžujete více pohybový aparát, tak je dobré myslet i na to, zda by právě i vám kolagen nepomohl a pomáhal udržet zdraví co nejdéle a přecházelo se tak bolestem kloubů s přibývajícím věkem a rychlejšímu opotřebení.

pohybový aparát

Je ovšem třeba najít kvalitní kolagen. Je možné kolagen užívat i s dalšími produkty, které také podporují zdravý pohybový aparát, vlasy a nehty. Pokud cítíte, že vaše tělo potřebuje doplnit kolagen, že ho máte nedostatek, pak je dobré si najít dobrý kolagen a pravidelně ho užívat. Již po pár týdnech uvidíte zlepšení. S přibývajícím věkem je možné kolagen užívat dlouhodobě, měsíce i roky. Předcházíte tak projevům stárnutí, což ocení hlavně ženy. Kůže bude dlouho pružnější, zdravější a hlavně se předchází vzniku hlubokých vrásek.