Stěhujeme seniorský byt


Senioři představují z hlediska stěhování v mnoha případech nejobtížnější úkol pro stěhovací firmu. Ve hře je totiž i lidská psychika, která mnohdy brzdí celou akci a vyžaduje obrovskou míru tolerance a empatie. Někteří lidé v pokročilém věku bývají senilní a mohou být i velmi konzervativní a lpět na starých hodnotách, které ještě podpoří hromaděním leckdy bezcenného majetku. Pro staré lidi je někdy docela obtížné protřídit svůj šatník a další předměty a nechat je odvézt na sběrný dvůr nebo prodat. Všichni lidé ale nejsou stejní, a tak to zas nesmíme paušalizovat.

krabice pro stěhování

Nábytek

Toto bývá snad ten největší oříšek, protože jeho poškození při přestěhování starší lidé hůře snáší, i když ví, že jsou stěhovací firmy pojištěné. Proto pokud balíte těmto lidem nábytek, nebo jej demontujete, buďte velmi pečliví, aby toho rozbitého bylo co nejméně.

Koberce

U koberců se vždy vyplatí zvážit, zda náhodou nevyžadují obměnu. Koberec s vyšlapanými cestičkami není zrovna dobrou vizitkou, proto zkuste navrhnout, že byste pořídili nový do nového bytu a nechali jej tam položit ještě před stěhováním v Praze (je-li to vůbec možné). Pokud se nejedná o koberce kusové, k metrážím koberců by senioři nemuseli mít tak konzervativní přístup, jako k nábytku, a tento váš nápad by mohli brát jako novou a zajímavou výzvu. Každopádně koberce vybírejte společně, abyste se na nich pokud možno shodli či alespoň dohodli.

senioři v posteli

Květiny a zvířata

Staří lidé mohou lpět na svých domácích mazlíčcích, zejména na psech a kočkách. Psi obvykle snáší stěhování bez problémů a rychle si přivykají novému místu, ale horší je to u koček. Ty musíte navyknout na přepravku a po přestěhování jim ponechat v bytě volnost, aby si vše důkladně zmapovaly a cítily se tu v bezpečí. Rozhodně kočku netrestejte, pokud vám začne někde značkovat a buďte tolerantní.

S rostlinami je to velmi snadné, pouze dbejte na tři věci: Za prvé velké rostliny hlaste stěhovací firmě předem, aby na ně měla ve vozidle dostatek místa, a za druhé si každou rostlinu před zabalením označte, jak byla v bytě umístěna vůči světovým stranám, aby pro ni nebylo stěhování velkým šokem. A za třetí v zimě vám nesmí zmrznout a v létě nesmí být dlouho na slunci a musí být dostatečně zalité.