Zlobí vás baterie telefonu? Nedělejte pořád stejné chyby a dobře o ni pečujte!

Každý mobilní telefon po nějakém čase začne zlobit, tak to prostě je. Nejčastěji jde ale o baterii. O tu se ale můžete postarat tak, aby vydržela déle. 

Zlobí vás baterie telefonu? Nedělejte pořád stejné chyby a dobře o ni pečujte! 

Baterie u mobilního telefonu, která začne zlobit, začne se vybíjet a nechce pak delší dobu vydržet, to je velmi častý problém. Z těchto důvodů také velmi často lidé pořizují nové mobilní telefony. Ano, baterie mobilu je velice důležitá, ale zajímavostí je, že většinou si za její opotřebování můžeme všichni sami. Jak se s tímto problémem popasovat a jak se o baterii správně starat, aby vydržela co nejdelší dobu? Neměňte už telefon jen kvůli baterii. 

nabíjení mobilu

Jak vlastně telefon nabíjíte? 

Mezi lidmi běžně kolují nejrůznější fámy a ty se týkají třeba i toho, jak by se měla baterie mobilního telefonu dobíjet. Například si řada lidí myslí, že je rozumné nový telefon nabít úplně do plna a pak nechat zase baterii vybít úplně na maximum a takto pokračovat nějakou dobu. Ale opravdu vám to může pomoci? Opravdu ne, tedy spíše si ještě více uškodíte. Baterie u mobilních telefonů, tedy u těch moderních, fungují jinak. Ano, jistě, že pokud máte nový mobil, musíte ho před použitím nabít, ale ne vždy musíte čekat, až se baterie nabije a zase vybije úplně. 

telefon v tašce

Jak je to správně? 

Správně by to mělo fungovat tak, že se baterie nenabíjí až do hodnoty sta procent, často stačí jen asi devadesát procent i méně. Ovšem pozor, baterie by se neměla často nechávat vybít úplně, tedy je vždy lepší, ji nechat nabít ještě před tím, než telefon zapne úsporný režim a začne kontrolka baterie svítit červeně. Je to tedy tak, že byste měli nechávat mobil vybít rozumně a vždy ponechat několik procent k dobru, než vypojíte pak mobilní telefon ze zásuvky, nemusíte čekat, až vám telefon napíše, že je nabit naplno. 

V neposlední řadě se snažte mobil chránit před mrazy i přímým sluncem. I extrémní teploty totiž zatěžují baterii a zkracují její životnost. Stačí opravdu změnit jen několik drobností a i baterie u mobilního telefonu může déle vydržet jako nová.