Dodávka bude vaším zázemím při pobytu na Šumavě

Také milujete cyklistiku a rádi se proháníte na kolech v krásné přírodě? Máte rádi přirozené výzvy a neschází vám pobyt u moře? Pak byste mohli navrhnout vaší rodině či přátelům pobyt na Šumavě spojený s cyklistikou. Šumava má jednu podstatnou výhodu, a sice jsou tu terény jak pro začátečníky, tak i pro vrcholové sportovce, a to se vám v mnoha pohořích zrovna nenaskytne.

K vašemu výletu či dovolené můžete využít přepravní dodávku z půjčovny dodávek v Praze. Budete všichni pohromadě, nebude nutné nikoho nahánět a na někoho čekat, bude vám stačit pouze jediné parkovací místo a i v průběhu jízdy můžete snadno plánovat, jaký bude váš další postup na trase, kam budete dál směřovat, zda půjdete navštívit nějakou pamětihodnost, anebo zajedete k Lipnu na koupání.

Šumavské jezero

k dodávce je možné připojit nosič kol na tažné zařízení anebo využít přívěsného vozíku a kola převážet tímto způsobem, spolu s další bagáží. Nebude tedy nutné se ve vozidle tísnit a jízdní kola můžete využívat mnoha způsoby, buď jako okruh s jednotným startem či cílem, anebo jako výlet z bodu A do bodu B, kdy někdo pojede v dodávce, anebo ji ponecháte na parkovišti a vrátíte se pro ni vlakem.

chalupa na Šumavě

Schwarzenberský plavební kanál – jedním z tipů, které bychom vám rádi představili pro rekreační cyklistiku i pro začátečníky, je jízda podél plavebního kanálu, kudy se v minulosti splavovalo dřevo. Vhodné je začít v osadě Jelení a odtud směřovat neustále z kopce, případně po rovině, do Nové Pece, Zadní Zvonkové a ke zřícenině hradu Vítkův Kámen. Trasu můžete protáhnout až do Vyššího Brodu přes Loučovice a Čertovy proudy. Výhodou tohoto putování je, že se příliš nenadřete, protože vás nečeká žádné stoupání, ale naopak téměř souvislé klesání, což je i logické, neboť plavební kanál by nemohl vést nikdy do kopce. Tato trasa je vhodná i pro malé děti a za slunečného počasí je to překrásný výlet.