Jak bojovat s bolavými zády?

Jak můžete bojovat s bolestí zad? Obvykle to není snadné, přijít na příčinu, proč vás záda bolí. Někdy si totiž příčinu uvědomujeme jen těžko. Pravdou je, že ve velkém množství případů za bolesti může náš nezdravý životní styl. Zkrátka něco v našem životě děláme špatně a musíme to změnit.

Spánkem trávíme 7-9 hodin denně. Zaměřte se tedy na ten. Bolavá záda můžete mít z nekvalitní matrace. Pokud ji máte už mnoho let, je proležená a jsou v ní dokonce důlky, je nejvyšší čas ji vyměnit. Kvalitní matrace jsou sice cenově náročnější, ale za to se vám odmění v podobě skvělého spánku a dost možná i odstraněním bolesti zad. Nezapomeňte také na kvalitní polštáře. Na polštáři nevalné kvality může trpět vaše krční páteř, a to může vést nejen k bolesti v této oblasti ale také k velkým bolestem hlavy.

postel

Pokud pracujete za počítačem, zkuste hledat první příčinu svých bolestí tam. Většina lidí sedí u počítače nesprávným způsobem a z toho pramení jejich obtíže. Snažte se sedět co nejvíce rovně, nehrbit se a dělat si pravidelné přestávky od sezení. Kupte si také kvalitní židli, která je určena k dlouhodobé práci za počítačem.

počítač

Hýbejte se. A to zejména, pokud opravdu sedíte v zaměstnání celé dny za stolem nebo počítačem. Naše tělo bylo stvořeno k pohybu a potřebuje ho. Takže záda vás mohou bolet i z nedostatku pohybu. Můžete se začít třeba jen pozvolna procházet, nebo si najít na internetu cviky určené přesně na bolavá záda. Případně si zaplaťte i trenéra, který se s vámi může na vaše záda zaměřit.

Někomu pomáhá i vědomé dýchání do břicha. Opakujte toto dechové cvičení několikrát denně. Uvolněte se, zavřete oči a několik minut vkuse dýchejte do svého břicha. Aktivujete tak potřebné svalstvo.

Pokud obtíže nebudou ustávat, určitě neváhejte a vyhledejte svého lékaře. Ten vám v akutní fázi pomůže léky od bolesti a poté s vámi bude pátrat po příčině vašich problémů a možném řešení.