Jak na balení a stěhování skla, porcelánu a keramiky


style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Dostatečně velká krabice – začněte tím, že si opatříte dostatek pevných a velkých krabic. Ty nesmí mít rozmáčené či zvlhlé dno, nesmí být příliš využívané, a tím pádem nestabilní. Nezapomínejte také na to, že krabice má omezenou nosnost, ideální bude, pokud se vám podaří zabalit věci ve váhovém rozmezí mezi deseti a patnácti kilogramy.

Rozhoduje hlavně výplňový materiál – na něm nešetřete, a pokud se domníváte, že ušetříte hlavně tím, že využijete staré časopisy, může to dopadnout přímo tragicky. Nejlepším řešením, kdy nemůžete šlápnout vedle, je bublinková fólie. Zabalíte do ní skoro všechno a fólii si pak můžete uschovat pro další stěhování v Praze 4 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/nestarejte-se-o-malickosti/ nebo odesílání různých zásilek či reklamací.

kartonové krabice

Křehké předměty balte jednotlivě – velmi důležitá je zásada balení křehkých věcí po jednom. Nikdy nebalte talíře tak, že je vyskládáte na sebe po deseti kusech a celý balík obalíte bublinkovou fólií. Každý křehký kus musí být zabalen ze všech stran. Pokud balíte sklenice a hrnky, někdy se vyplatí vložit do krabice mřížku vytvořenou z papírového kartonu a do mřížky posadit všechny tyto předměty po jednom, každý zvlášť. Pokud je kartonová mřížka dostatečně pevná, můžete do jedné krabice vložit mřížky např. ve dvou řadách na sobě.

krabice na stěhování

Nezapomínejte vystlat i dno – někteří lidé ve snaze věnovat maximum pozornosti balení jednotlivých sklenic a talířů například do bublinkové fólie zapomenou vložit také měkkou výstelku na dno krabice, což pak může snadno poškodit to, co je vespodu. Dno pokryjte nejlépe polystyrenovými tělísky flo-pak nebo bublinkovou fólií ve více vrstvách.

Krabice pečlivě označte – všechny krabice, kde se nachází porcelán, sklo a plasty, označujte jako křehké a „neklopit“. Stěhováci tak budou vědět, že je také nemají na sebe stohovat do větších vrstev, a že by měly být v autě vždy zcela nahoře.