Je Facebook na ústupu?

style=“text-align:justify; margin-right:0cm; margin-left:0cm“>Děti devadesátek si jistě pamatují, když ve svých pubertálních letech objevili poprvé Facebook. Pro všechny z nás to bylo něco úplně nového, co do dnešní doby nikdo neznal. Samozřejmě, již před Facebookem byly na internetu různé sociální sítě, ale žádná nebyla tak propracovaná a nenabízela tolik zábavných funkcí, jako Facebook.

facebook

Z Facebooku se tak postupně stal obrovský hit v rámci internetové komunikace. Kdo neměl v té době Facebook, ten jako by nebyl. Tato síť totiž nenabízela jen klasickou formu elektronické komunikace, ale mnohem víc. Všichni ve velkém přidávali na své profily fotky, takže jste najednou věděli o jejich životech všechno, a to nejen z fotek, ale i ze statusů, které všichni umisťovali na své zdi. Mohli jste hrát spoustu zábavných her a sdílet je se svými kamarády. Mohli jste navštěvovat spoustu stránek a skupin o tématech, které vás zajímají. Mohli jste si vyplňovat desítky různých a často nesmyslných testů, které vás zabavili i na dlouhé hodiny. Mohli jste se koukat na různá videa. Spoustu těchto věcí můžete dělat do teď. Videa nyní můžete z Facebooku i stáhnout pomocí Facebook video downloader.

Jak je to ale s Facebookem teď? Mezi mladší generací je spousta lidí, kteří už Facebook aktivně nevyužívají. Místo toho využívají třeba jen messenger pro internetovou komunikaci. Z Facebooku se totiž nenápadně stalo úplně jiné místo, než tomu bylo předtím. Teď už nepřipomíná zdroj zábavy a příjemně strávených chvil. Osazenstvo Facebooku se stalo výrazně starším, a to má bohužel dopad na celkový obsah této sítě. Tím nemyslíme, že by starší lidi neměli chodit na sítě, to rozhodně ne. Ale Facebook se stal místem konspirátorů, nenávistných projevů, rasismu, homofobismu a xenofobie.

sociální sítě

Zkuste si schválně jít na Facebook, počkejte, až se vám mezi příspěvky objeví náhodná reklama a podívejte se do komentářů. Často u takových příspěvků najdete desítky komentářů plných nenávisti, ponižování, zesměšňování. A Facebook většinou takové příspěvky nechává být, i když jsou několikrát nahlášeny.

Je tedy nejasné, co se v budoucnu s Facebookem stane. Ale ty časy, kdy to pro nás bylo šťastné místo plné přátel, je nenávratně pryč.