Koupání v létě

Užili jste si prázdniny a dovolenou? Letošní léto patřilo k těm sluníčkovějším a deště nám moc náladu nekazily, takže hlavně děti si užily do sytosti koupání a běhání venku. Není pochyb o tom, že děti milují vodu. Každovečerní malých miminek je pro ně uklidňující a pokud koupete svá miminka pravidelně, naučíte je pravidelnosti při přípravě na spánek a tahle rutina má větší význam než samotné koupání, protože miminko není špinavé, ale naučí se, že po okoupání se jde spinkat. Větší děti v létě budou vděčné za jakékoliv koupání. Menším dětem stačí i lavor nebo kyblík s vodou na balkóně a vezmou-li si nějaké nádobky, vyhrají si celý den.

dítě voda

Ve městě se v pracích najdou i vodotrysky, ve kterých se děti mohou smočit a mohou si v nich hrát. Samozřejmě nemyslíme ozdobné vodotrysky a fontány či kašny uprostřed náměstí. V dětmi se také můžete chodit koupat k řece. Tady se nabízí hry s kamínky, můžete házet žabky, nebo kamínky do dálky. Děti také rády stavějí přehrádky a budují potůčky.

dítě voda

Máte-li rodinný domek a zahradu, měli byste dětem dopřát bazén. Může to být i nafukovací bazén, ale praktičtější je alespoň malý zapuštěný bazén. Nemusíte jej na zimu vypouštět a uskladňovat v garáži, ale můžete i část vody ponechat přes zimu v bazénu.

Pokud máte větší pozemek a dostatek financí, neváhejte a postavte si zastřešený bazén, který budete moct používat mnohem větší část roku než jen přes parné léto. Zároveň budete mít střechou zakrytý bazén před znečištěním a výkonné čerpadlo udrží vaši vodu průzračně čistou. A ještě tu máme možnost aquaparku. Zde ale máme něco za něco. Užijete si tobogány a divokou řeku, ale také se můžete mačkat hlava na hlavě.

Děti a voda, to jednoznačně patří k sobě. A rozhodně to nemusí být moře, ale třeba stará vana, kterou jim na zahradě napustíte vodou. I takováto nostalgie má své kouzlo.