Na autoškolu můžete ještě dlouho vzpomínat v dobrém

Dobrého instruktora v autoškole nemusíte poznat hned na první pohled, nemusí vůbec vypovídat vašim představám o pohledném urostlém chlapíkovi, který se podobá princům z pohádek. Podstatné je, co ukrývá uvnitř, jaký k vám bude mít přístup, a co vás také dokáže naučit.

jízda v autoškole

Dobrý instruktor se nevytahuje – bude-li vám instruktor v autoškole předhazovat, jaké jste „nuly“, a co on všechno zvládal ve vašem věku, raději z auta ihned vystupte, s hrdostí odejděte a přejděte jinam. S takovým „borcem“ by se vám stejně špatně řídilo a v první problematické situaci by se vše obrátilo proti vám.

Dobrý instruktor je klidný – kdo nikdy v životě neseděl za volantem osobního auta a přišel do autoškoly, bude se tu teprve seznamovat s něčím zcela neznámým. Nemůžete po takovém nováčkovi očekávat, že bude mistrovsky „řezat zatáčky“ a ovládat všechny předpisy. Je to, jako byste http://www.financnianalytickyurad.cz/download/FileUploadComponent-1750233108/1495011685_cs_metodicky_pokyn_c_3_zjistovani_skutecneho_majitele.pdf požadovali po narozeném miminku, aby vás ihned v porodnici oslovilo souvislou větou a začalo z rukávu sypat malou násobilku. Klidného instruktora nevyvede z míry ani vaše hrubá chyba v průběhu výukové jízdy, jste přece studenti a od toho tu instruktor je, aby zachoval klid a chladnou hlavu.

dálniční provoz

Dobrý instruktor to s vámi myslí dobře – takový člověk si obvykle představuje vás ve své kůži, jako kdyby seděl za volantem on. Bude se snažit vám sdělit, jak by si počínal on, jak by situaci řešil a čemu by se vyhýbal. Takového přístupu si považujte, protože tato osobnost vás může provést autoškolou v Praze krok za krokem tak, aby vás připravil do skutečného městského provozu, a ten je v Praze mnohdy na pováženou.

Seznámí vás s vychytávkami – v autoškole v Praze jste proto, abyste se něčemu naučili, co využijete v budoucnu, nejen proto, abyste obstáli ve zkušební jízdě. Měli byste zvládnout couvání včetně jízdy do kopce, rozjíždění v kopci, různé způsoby parkování atd.