Peníze a inflace

Vždycky jsem se zajímala o finance. A když jsem potom nastupovala na střední školu, kde jsem taky měla ekonomiku, tak mě velice zaujalo to, jakým způsobem učitel ekonomii vyučuje. Protože přišlo mi to naprosto takové divné a vůbec mi to nedávalo smysl a logiku, proto jsem byla potom ráda, když jsem střední školu dodělala a potom jsem šla pracovat. Ze začátku jsem pracovala v obchodě, kde jsem vykládala zboží. A můj šálek kávy to tedy rozhodně nebyl, jak asi sami víte, tohle mě absolutně nebavilo a lituji, že jsem tam vůbec šla, ale nějaké peníze do začátku jsem taky potřebovala.

Peníze a úspory se nám ztenčují.

Proto taky jsem studovala ekonomiku, abych měla taky maturitu, která pro mě byla zásadní. Jak bych jinak mohla pracovat s penězi, kdybych neměla maturitu? Chtěla jsem pracovat někde s penězi, jako například v bance. Práce v bance by mě opravdu hodně bavila, takže jsem si taky tam dala životopis. A byla jsem opravdu ráda, když se mi za dva a půl měsíce ozvali, že by mě vzali do banky za přepážku. Tam jsem se potom zaučila, jak například řešit hypotéky a například taky americké hypotéky, které jsou nyní populární. Taky jsem se dozvěděla, jak řešit inflaci Americkahypoteka. Všichni víme, že v dnešní době inflace je opravdu katastrofální, že až to není pěkné.

Peníze si raději šetřím.

Jak řešit inflaci si říkám opravdu každý den. Taky se mě na to ptají moji klienti, jak mají řešit inflaci, protože už nestíhají nic platit a já se jim nedivím. A když se mě třeba taky zákazníci ptají na americkou hypotéku, tak jim ani už nedokážu odpovědět, jak by s tím zároveň měli řešit i inflace. Ptají se mě, jestli se vyplatí si vzít hypotéku, i když je takhle špatná inflace a špatná doba. Teď upřímně, někdy opravdu nevím, jak odpovědět, protože nechci samozřejmě klamat zákazníky, to se ani nesmí a já bych ani to neměla to srdce někoho klamat. Nicméně vždycky raději rozdám pár informačních letáků, aby si zákazníci všechno rozmyslel sami. Je opravdu děsná inflace v dnešní době, která se musí řešit a lidé musí šetřit. I když chápu, že šetřit se mnoha lidem nechce, ale bohužel je to nevyhnutelné.