Sady moderních látkových plen

Přemýšlíte o tom, jaké pleny bude vaše miminko nosit? Rozhodujete se mezi plenami jednorázovými a látkovými? Velká část mladých rodičů, kterým opravdu záleží jak na svém dítěti, tak na životním prostředí zvolí pleny látkové. Ale neděste se, že by vás čekalo ono pověstné otravné vyvařování a žehlení. To už je naštěstí minulost. Ačkoliv moderní látkové pleny mají společný základ s bavlněnými plenami, které používaly pro své ratolesti všechny prababičky, babičky a maminky, v mnohém se liší.

látkové pleny

Pleny jednorázové přinesly jednoznačnou úlevu matkám. Miminko se přebalilo a plena s celým obsahem se prostě hodila do koše. Jednoduché, rychlé, bez práce. Ale! Děti často trpěly na různé opruzeniny, vyrážky, byly zapařené, některé značky jednorázových plen prostě jejich jemná pokožka neakceptovala vůbec. Zadečky se musely pořád ošetřovat mastmi a děti neměly potřebu se naučit na nočník. Ona je ta plena nestudila jako plena látková a bylo prostě pohodlnější čůrat jak je libo.

látkové pleny

Pokud vám tedy jde o skutečný přínos pro vaše miminko, vyhrávají prostě pleny látkové.

Navíc, pokud vám záleží na ekologii, tak už není ani co řešit. Podle studií dítě za své plenkové období spotřebuje až tunu plen! Opravdu. Je to neskutečné, ale je to tak. Tyto pleny se navíc rozkládají až 200 let a pokud skončí ve spalovnách, také žádná výhra, protože se zase zamoří ovzduší nezdravými zplodinami.

Stále více rodičů dává přednost moderním látkovým plenám, které se skládají z prodyšných a přitom voděodolných kalhotek a ze savého jádra. Moderní materiály jsou přitom vyrobeny tak, aby byly maximálně šetrné k dětské pokožce. Na stránkách e-shopu dělámedoplen.cz se můžete s těmito plenami a jejich jednoduchým a přitom ekologickým používáním seznámit detailně a koupit si třeba jen na vyzkoušení nějaký produkt, nebo třeba rovnou sadu látkových plen.