Starý mobil můžete ještě dále využívat – Jaké praktické uplatnění pro něj najít?

Starý mobil doma občas schovává každý. Někdy je nám ho líto vyhodit, jindy nevíme, co s ním. Jak se dá ale prakticky ještě využít? Víte o těchto možnostech? 

Starý mobil můžete ještě dále využívat – Jaké praktické uplatnění pro něj najít? 

Koupili jste si mobil nový nebo jste ho dostali jako překvapení? Jistě, jakmile se mobilní telefon používá déle, ztrácí svou původní výkonnost, někdy si ale jen přejeme mít mobil s lepším foťákem nebo rozsáhlejšími funkcemi a tak koupíme nový. Jenže, co s tím starým? Jestliže stále funguje a to docela obstojně, je samozřejmě velká škoda ho jen tak vyhodit nebo jej dát do nějaké sbírky. Pokud máte i vy doma uschovaný starý mobil, najděte mu ještě uplatnění. Může to být skutečně výhodné a praktické v mnoha ohledech. A nikdy nevíte, co se může stát. 

tlačítkový mobil

Darujte ho nebo se ho naučte ještě využívat 

Asi jste již slyšeli o nejrůznějších sbírkách, které různě probíhají a v nich se vybírají právě staré a vysloužilé mobilní telefony. Někdy za darování můžete dostat nějakou odměnu, jindy tak učiníte z dobré vůle a přispějete tím na dobrou věc a charitě. I ve starém mobilu se nachází totiž řada součástek, které se dále dají zpracovat, z toho důvodu se také podobné sbírky pořádají a to docela často. Pokud ale mobil nechcete darovat nebo o žádné sbírce nevíte a mobil vám stále funguje, využijte toho. 

Starší mobil se dá schovat i na horší časy, třeba i pro děti nebo pro případ, že ten svůj nový někde ztratíte nebo se pokazí. Takhle přemýšlí řada lidí, ale víte, že starší mobil se dá ještě využívat i aktivně? Třeba jako kamera, navigace nebo jako archiv vašich fotografií? Ano, je to skutečně tak. 

dotykový mobilní telefon

Chytré aplikace vám pomohou 

Do staršího mobilu lze také stáhnout ještě aplikace, které se dají využívat následně i bez připojení k internetu nebo také SIM karty. Řeč je zejména o navigacích, takže jestliže cestujete, můžete starý mobil využít k trasování vaší cesty. Svůj současný mobil přitom aktivně můžete využívat nebo ho můžete nechat doma, aby se neponičil či rovnou neztratil třeba při cestách na kole nebo procházkách po horách. No a stejně můžete mít po ruce navigaci, abyste se neztratili vy. 

Velmi dobře se pak také díky aplikaci dá využít starší mobil jako hlídač majetku nebo ratolestí. Můžete ho používat jako chůvičku pro děti, což je velmi praktické a může se to hodit prostě kdykoliv.