Věda a učitelství

Vždycky jsem chtěla být učitelka. Bavilo mě učitelství. A taky jsem měla hodně ráda malé děti. A malé děti mám ráda i dnes. Takže dlouho jsem nevěděla, jaký studijní obor budu studovat, až vychodím gympl. Samozřejmě, že mě zajímalo vzdělání, ale taky věda. Ze začátku jsem si říkala, co kdyby šla studovat nějakou vědu. Tak třeba například medicínu. Jenomže jsem si řekla, že medicína by na mě byla opravdu moc složitá a myslím si, že bych tu ani neudělala, nezvládla bych to. Takže si myslím, že by to byla opravdu velká škoda, a hlavně ztráta času. Na co bych studovala vědu, například zmíněnou medicínu, kdybych třeba po dvou anebo po třech letech ze školy odešla. To bych měla dva anebo tři roky úplně zbytečné A nikdo by mi čas nevrátil. Tak jsem si řekla, že místo vědy budu studovat raději učitelství. A učitelství na prvním stupni.

Studuji i online.

Myslím si, že to studium nebude tak úplně náročné. Protože moje maminka říkala, že věda a medicína jsou ke studiu opravdu vhodné a perfektní, ale nakonec uznala, že to asi pro mě nebude to pravé ořechové. Sice se moc ráda učím, ale nechtěla jsem mít zase tak zaplněný diář pouze univerzitou a studiem. Nakonec jsem tedy šla studovat učitelství. A musím říct, že se mi to podařilo.

Knihovny mám ráda.

Sice někdy opravdu toho lituji, že jsem nešla studovat nějakou vědu anebo medicínu, ale já jsem zase ráda, že jsem mezi dětmi. Děti jsou moje všechno a už se velmi těším, až budu mít svoje děti. Mám je v plánu už co nejdříve. Zatím si chci udělat prima kariéru učitelky a potom si založím rodinu. A budu doufat, že jednoho dne moje děti půjdou taky studovat nějakou skvělou a důležitou univerzitu, jako mám já. A třeba moje děti budou chtít studovat medicínu nebo nějakou jinou vědu. Kdoví. Tohle je ještě ve hvězdách, ale už s na to moc těším. A jaký sen byl váš, když jste byly malé děti?