Víte, co si vzít na sebe, když se vydáváte na kolo v zimě?

V létě téměř neslezete z kola a cyklistiku milujete? Nebo na kolo sedáte každý den, protože vás odveze do práce? Jak se ale na kolo obléknout v zimě?

Víte, co si vzít na sebe, když se vydáváte na kolo v zimě?

Jízda na kole patří mezi letní aktivity, vždyť také v létě je na kole nejkrásněji. Nebo ne? Spousta sportovců by potvrdila, že to není úplně pravda, navíc jsou i odvětví cyklistiky, kdy se musí jezdit jedině v zimě. Ovšem na kole jezdí spousta lidí nejen na vyjížďky nebo kvůli adrenalinu. Jízdní kolo je i dopravním prostředkem, který mnohé z nás vozí například do zaměstnání a to samozřejmě i v zimě. Pokud tedy není úplná ledovka, lze to v podstatě v jakémkoliv počasí, ovšem musíte se na kolo vhodně obléknout? Co byste měli mít na sobě?

cyklista a kolo

Stále stejné pravidlo! Znáte ho?

Je úplně jedno, jakou aktivitu se chystáte v zimě venku provozovat, ale měli byste myslet na osvědčené pravidlo tří vrstev. Co si pod tím představit, pokud ho ještě neznáte? Pro sportovní aktivity je nejvhodnější kvalitní funkční oblečení, to platí v každém ročním období, pokud ale nejste běžně zvyklí funkční oblečení nosit, v zimě si ho každopádně pořiďte. Má všechny funkce, které potřebujete k tomu, abyste se cítili maximálně komfortně. Toto funkční oblečení je zapotřebí vhodně navrstvit, začíná se spodní vrstvou, následuje vrstva druhá a nakonec třetí tedy svrchní, která chrání před zimou, vlhkem a udržuje tělo celkově v komfortu a teple.

Všechny tyto tři vrstvy jsou nesmírně důležité. Na cyklistiku se skvěle hodí například Silvini bundy. Kvalitní a ověřené značkové oblečení vás udrží v teple, zároveň odvede pot od těla, tak aby vám bylo příjemně a teploty vás neohrožovaly.

jízda na kole v zimě

Kdy přidat?

V případě, že je vám zima, samozřejmě se budete muset obléknout lépe a nějakou vrstvu si přidáte, http://www.inrybar.cz/novinky/petice-vedeni-ven-rybari-pozaduji-odstoupeni-nejvyssiho-vedeni-svazu-pridate-se/ ale pozor na to. Při jízdě na kole člověk nemůže působit jako hromotluk, musí se mu dobře a pohodlně jet a šlapat, takže při přidávání vrstev myslete stále na to, že budete muset býti obratnými.

Určitě je to ale také o pocitové teplotě, zkrátka, když budete mrznout, jízdu na kole si stejně neužijete.