Levné a přitom pohodlné

Pořídit si vlastní bydlení není v našich zeměpisných šířkách tak levné jako v minulosti. Naopak. V současné době patří české obytné nemovitosti mezi ty nejdražší na evropském kontinentu. A to je samozřejmě problém, jelikož si svou vlastní střechu nad hlavou může dovolit koupit stále méně lidí. Největší problém je stavební zákon, který je napsaný horkou jehlou a víceméně neumožňuje rychlou a efektivní stavbu bytů a rodinných sídel. Jsou zde však i jiné faktory, třeba vysoká inflace. Kvůli tomu se stále více zájemců o něco svého raději smiřuje s vysoce nevýhodným nájmem.

Kamenný dům

Není však nikde řečeno, že se nedá bydlet i jinak než v bytě. Existují alternativy, a nejsou vůbec drahé. Asi tou pro našince nejsmysluplnější jsou levné mobilní domy. Ty jsou zajímavé z mnoha hledisek, avšak zájem je o tento druh bydlení hlavně díky velmi dobré ceně.

Není to nic pro větší rodiny

Mobilní domy, a je jedno, jestli se jedná o nejnovější verze či jiné, se nemohou pyšnit jednou věcí, a sice velikostí svého obytného prostoru. Ten je prostě poměrně malý a má to svoji logiku. Je totiž potřeba domky převážet a s většími rozměry by to nebylo vůbec možné. Nejedná se tedy o vadu jako takovou, spíše o vlastnost a je potřeba s tím počítat. Proto je zbytečné, aby se o tento druh bydlení zajímaly třeba početnější rodiny. Pro ně to opravdu není. Naopak, páry, případně rodiče s jedním dítětem, co by rádi měli vlastní střechu nad hlavou za přijatelné peníze, mohou o těchto domcích klidně uvažovat.

Klíče od obydlí

Rekreace

Mobilní domy byly původně navrženy k celoročnímu bydlení a dnes se na tom nic nezměnilo. To však neznamená, že by se nedaly využívat i jinak, třeba k rekreaci. Existuje celá řada majitelů pozemků v krásných lokalitách, kteří by si na vlastní půdě vystavěli chatku, avšak chybí jim finance. Obydlí na kolech může být v tomto případě docela dobrou investicí. Bonusem zde není pouze cena, ale také rychlost realizace.